Tésztafélék
A valódi olasz tészták szigorú minőségi előírások betartásával készülnek, magas fehérjetartalmú durumbúzából (semola di grano duro). Sokoldalúan variálhatók, a legfinomabb fogások alapelemét jelentik, mely nélkül nem lenne ugyanaz az étel. Kínálatunkban a népszerű spagetti mellett más, autentikus olasz tésztafélét is megtalálsz.
Olasz tészták a legfinomabb fogásokhoz
Az olasz tészták változatos elkészítési módjai lenyűgözőek: lehet őket tálalni gazdag, lassan főtt szószokkal, vagy akár olívaolajjal és friss fűszernövényekkel. Valódi mesterművek, minden falatban éreztetik az itáliai konyha ételkészítés iránti szenvedélyét. A titok kulcsa a minőségi alapanyagokban rejlik. Ez adja meg a tökéletes textúrát és ízt, ami az olasz tésztát világszerte páratlanul népszerűvé teszi.
Főzz egy isteni Trenette al Pestót (pesztós tészta), vagy egy eredeti Spaghetti Carbonárát (szigorúan tejszín nélkül)! Bármilyen itáliai fogásra fáj a fogad, a legfontosabb alapelem, a minőségi tészta már adott.
Mi fán terem a durumtészta?
Az olasz tészták tradicionális alapanyaga a durumbúza. Ez lényegesen több rostot és fehérjét tartalmaz, mint a hagyományos búzaliszt. Amit talán kevesen tudnak, hogy durumliszttel tojásos és tojásmentes tészta egyaránt készülhet. Az olasz durumtészta hajlamosabb arra, hogy al dente, azaz kissé roppanós legyen, ami sokak szerint a tökéletes állagot jelenti.
Milyen a gluténmentes tészta?
Az olasz gluténmentes tészta durumbúza helyett olyan alapanyagokból készül, mint például a quinoa-, a rizs- és a kukoricaliszt. Így a tészták amellett, hogy gluténérzékenyek számára is megfelelőek, egyben különleges, egyedi ízvilággal rendelkeznek.
Mi az a teljes kiőrlésű tészta, bio tészta?
A teljes értékű gabona a növény valamennyi értékes összetevőjét tartalmazza, beleértve a csírát és a külső réteget (korpa). Ennek köszönhetően rendkívül gazdag emésztésjavító élelmi rostban, vitaminokban és ásványi anyagokban.
Az ökológiai gazdálkodásból származó bio tészta előállítása során az alapanyagokat természetes módon termesztik, tiltják a műtrágyák, növényvédő szerek és egyéb szintetikus anyagok használatát.
Az IGP (Indicazione Geografica Protetta = földrajzi oltalom alatt álló) státusz megszerzéséhez a tésztát szigorúan csak bronzszerszámmal lehet formázni és vágni, nem pedig modern teflonszerszámmal. Ez lényegesen durvább felületet eredményez, amit a szószok jobban be tudnak vonni – így minden egyes falatnak tökéletesen gazdag lesz az íze.